aktualnosci drzwi pcv

promocje okna pcv

promocje okna pcv
Drzwi okna pcv
łódź okna pcv
Firma Okna Nagrody

Historia Vetrex

Od 1997 roku specjalizujemy się w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej z PVC i aluminium.

Dla naszych Klientów z całej Europy wyprodukowaliśmy już ponad 3 mln okien.

vetrex-panodzien

Fabryka

Firma oraz nowoczesna fabryka Vetrex mają swoją siedzibę w miejscowości Rokitki koło Tczewa (Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna). Na obszarze o powierzchni 3,5 ha produkujemy 2 tysiące jednostek okiennych dziennie.

Doświadczenie

Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań optymalnie dostosowanych do potrzeb Klientów. Dzięki naszym specjalistom, którzy od lat pracują w branży stolarki okiennej i drzwiowej oraz zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych, mamy pewność, że nasze produkty są bezpieczne i niezawodne.

Technologia

Nasze okna produkujemy w oparciu o możliwie najbardziej zaawansowane technologicznie linie produkcyjne, dzięki czemu mamy pewność, że możemy oferować Klientom produkty najwyższej jakości. Współpracujemy z uznanymi dostawcami technologii okiennych, takimi jak: Veka i Roto. Nasze wysokie kompetencje potwierdzają certyfikaty przyznane przez niezależne instytuty kontrolno-badawcze z kraju i z zagranicy.

Oferta

Oferujemy szeroką gamę nowoczesnych i funkcjonalnych produktów wykonanych z PVC i aluminium. Nasze okna mogą przybrać dowolny kolor, rozmiar i kształt. Jesteśmy otwarci na pomysły Klientów, dzięki czemu możemy zrealizować nawet najbardziej nietypowe wizje architektów i inwestorów.

 

 

_dsc6195_002   _dsc1823_01_002   _dsc6158_01_002

 

Na swoim koncie mamy wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym możemy oferować jedyny w swoim rodzaju asortyment produktów. Zobacz, jak nasza firma rozwijała się przez lata.

Kalendarium

1997 – Pan Jarosław Ogórkiewicz, obecny Prezes firmy, zakłada firmę Vetrex. Początkowo działaliśmy na rynku lokalnym. Z czasem zaczęliśmy rozwijać naszą sieć sprzedaży i docierać do klientów z całej Polski, a także z zagranicy.

2001 – postawiliśmy na rozbudowę sieci sprzedaży, intensywny rozwój firmy oraz początek sprzedaży eksportowej.

2003 – rozpoczęliśmy współpracę z firmą Veka, uznanym producentem profili PVC w klasie A.

2004 – przenieśliśmy się do nowej fabryki wybudowanej w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w okolicach Tczewa. Nowy zakład powstał na obszarze o powierzchni 3,5 ha, gdzie dziennie produkujemy 2 tysiące jednostek okiennych.

2006 – uzyskaliśmy certyfikat notyfikowanego instytutu techniki okiennej IFT Rosenheim w zakresie zakładowej kontroli produkcji PVC w oparciu o systemy Veka, który gwarantuje klientom produkcję na najwyższym poziomie.

2007 – uruchomiliśmy jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji stolarki aluminiowej. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiadamy w swoim parku maszynowym sterowane numerycznie centrum obróbki profili aluminiowych.

2007 – zainstalowaliśmy w pełni automatyczne linie do produkcji stolarki PVC.

2008 – wprowadziliśmy do oferty innowacyjne rozwiązanie typu Bezpieczne Dziecko o nazwie Tilt First, dzięki któremu dzieci mogą uchylić skrzydło okna bez opcji otwarcia.

2008 – wprowadzamy system okienbenergooszczędnych V90+, które trzykrotnie zdobyły tytuł Jakość Roku. Linia V90+ charakteryzuje się izolacją cieplną zbliżoną do murowanej ściany.

2009 – wprowadziliśmy do oferty przeciwpożarową stolarkę aluminiową o odporności ogniowej w klasach od EI15 do EI60, certyfikowaną przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

2009 – wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie okien z szybami wyposażonymi w roletki materiałowe międzyszybowe o napędzie elektrycznym.

2010 – wprowadziliśmy do sprzedaży rolety wewnętrzne i zewnętrzne.

2010 – wprowadziliśmy rozwiązanie SAFE+, kontakt magnetyczny umiejscowiony w przestrzeni między ramą a skrzydłem, który współpracuje z domową instalacją alarmową.

2010 – w ramach rozwoju systemów stolarki energooszczędnej, wprowadziliśmy do oferty systemy listew podparapetowych i bloków podparapetowych, wykonanych z twardego styropianu EPS200.

2010 – wdrożyliśmy nowy system okien przesuwnych o nazwie PATIO GÓRNOBIEŻNE, którego charakterystyczną cechą jest niski próg (20mm).

2010 – wprowadziliśmy do oferty energooszczędne drzwi przejściowe systemu VETREX V90+.

2010 – wprowadziliśmy system okien podnoszono przesuwnych VETREX SLIDE. Rozwiązanie to umożliwia wykonywanie okien ze skrzydłami przesuwnymi o powierzchni do 6,5m2.

2011 – w lipcu miała miejsce premiera innowacyjnego modelu okna premium – V70 OPTIMAL BLACK, które zostało wyposażone w jedyne na rynku, rewolucyjne czarne okucie firmy Roto. Nowe okna charakteryzują się niepowtarzalną stylistyką, wysoką energooszczędnością i trwałością.

2011 – rozpoczynamy tworzenie sieci Autoryzowanych Salonów Sprzedaży w całej Polsce, która aktualnie liczy 40 punktów.

2012 – realizujemy prekursorski montaż metodą MOWO w inwestycji prywatnej. Nasze okna jako pierwsze w Europie Centralnej zostają osadzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii.

2013 – otrzymujemy tytuł ”Budowlanej Firmy Roku”.